Cizinou jsme bloudili

Koncert My cizinou jsme bloudili“ se ponese v duchu Dvořákových árií. Představí též laureáty soutěže ve skladbě

V úterý 24. května proběhne v rámci Hudební festivalu Antonína Dvořáka Příbram koncert, který se ponese v duchu motta celého festivalu My cizinou jsme bloudili a kromě jedinečných skladeb Antonína Dvořáka v podání sólistů Soni Godarské a Pavla Klečky přinese i vyhlášení laureátů soutěže ve skladbě. Program začíná od 19 hodin v Galerii Fr. Drtikola Příbram. Koncert s názvem „My cizinou jsme bloudili“ nabídne vybrané árie a dueta z oper Antonína Dvořáka a naši diváci si je užijí v podání sólistů českých operních scén – Soni Godarské a Pavla Klečky, kteří vystoupí v doprovodu Václava Máchy.

Hlavní koncertní program My cizinou jsme bloudili uvede slavné árie a dueta z oper Rusalka, Jakobín, Čert a Káča či Šelma Sedlák. Zahájení koncertu však bude patřit premiéře děl, které na základě výzvy festivalu vnikly, a která spojuje téma zvolené jako motto festivalu, tedy „My cizinou jsme bloudili“.

Koncert My cizinou jsme bloudili bude spojený s vyhlášením laureátů soutěže ve skladbě, která se v rámci letošního ročníku konala. Tohoto vyhlášení se ujme přední česká skladatelka, paní Sylvie Bodorová. Podle organizátorů festivalu jsou podobné soutěže motivací ke vzniku nových děl a jejich představení veřejnosti. Jak sama říká ředitelka festivalu Albína Houšková: „Jsme rádi, že letos takto pošleme do světa hned několik zajímavých nových skladeb. A přejeme jim, aby jim tato premiéra přinesla štěstí …“

foto: Petr Váňa