martha issová

Martha Issová v La Fabrice a v Dejvicích dokazuje, že ženy wamp jí nejsou cizí

Martha Issová je jméno, které spojuje dvě žánrově naprosto odlišná představení – Kafka ’24 a Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte . Ve hře inspirované posledním rokem života Franze Kafky, která je na repertoáru Dejvického divadla od března 2014, bude Martha Issová 7. a 9. prosince k vidění coby milenka Kafkova přítele Maxe Broda.

Martha Issová hraje v Dejvickém divadle hned v několika úspěšných představeních, jedním z nich je právě Kafka´24 v režii Jana Mikuláška. Autor inscenace Karel František Tománek zachytil závěrečnou fázi života Franze Kafky (David Novotný), kdy začal žít s Dorou Diamantovou (Lenka Krobotová), vedle svých vlastních problémů řešil i peripetie milostného života přítele Maxe Broda (Václav Neužil) a zhoršující se zdravotní stav jej nakonec dovedl do sanatoria v rakouském Kierlingu, kde zemřel na tuberkulózu.

Spolu s Aničkou Polívkovou 3. a 17. prosince rozehraje autorskou klauniádu Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte. Krasavice Interkontinentální – Arte et Marte je zábavné, převážně neverbální představení o přátelství a to nejen o jeho světlých, ale i stinných až temných stránkách. Kromě skvělých výkonů autorek a hlavních protagonistek, Marthy Issové a Anny Polívkové, jsou k vidění i 2D animace filmové režisérky a animátorky Michaely Pavlátové. Kostýmy vytvořilo studio Chatty, autorem hudby je Jakub Xavier Baro.