Havla

Malostranská beseda vystavuje karikatury Václava Havla od nejlepších českých a světových výtvarníků

Malostranská beseda v Praze zahajuje ve spolupráci s Českou unií karikaturistů jedinečnou výstavu s názvem „Svět kreslí Havla“. Ve dnech od 7. do 31. září 2016 tak mohou návštěvníci ve foyer hudebního klubu Malostranské besedy zhlédnout sérii vybraných karikatur našeho prvního polistopadového prezidenta od českých i zahraničních autorů.

Za projektem nazvaným Svět kreslí Havla stojí Česká unie karikaturistů, která touto cestou chtěla vzdát hold muži, který se zásadním způsobem zasloužil o přechod naší země z totality do demokratické společnosti. K vytvoření karikatur tak oslovila řadu tuzemských i zahraničních výtvarníků a kolekci nejlepších děl můžete nyní v průběhu září vidět v předsálí Malostranské besedy.

Česká unie karikaturistů byla založena 10. března 1990 z iniciativy novináře Ivana Hanouska. Sdružuje autory kresleného humoru a karikaturisty z České republiky i ze zahraničí. K jejím činnostem patří pořádání či spolupořádání domácích a mezinárodních soutěží v kresleném humoru, organizace výstav tohoto žánru, vydávání řady katalogů či čtrnáctideníku E-GAG. Je členem mezinárodní organizace FECO (Federation of Cartoonists´ Organisations).

 

foto: Česká unie karikaturistů