Maella

Maella pokřtí debutové EP inspirovaný filmovou klasikou

Nová tvář české hudební scény Maella pokřtí neděli 12. června v pražské Malostranské besedě své debutové EP s názvem It is Coming a předvede se divákům se svým uhrančivým hlasem a osobitou tvorbou na pomezí alternativního popu a rythm and blues. Hostem večera bude britský muzikant Justin Lavash. Koncert startuje ve 20 hodin.

Maella vzaujme svým uhrančivým hlasem a tvorbou, jež se inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Jejich propojením s vlastními prožitky dává vzniknout živým, osobitým písním na pomezí alternativního popu a rythm and blues. Nyní představuje své debutové EP s názvem It is Coming, které pokřtí v Malostranské besedě.

Debutové EP It is Coming vzniklo ve studiu Svengali zkušeného hudebníka a zvukového mistra Aleše Charváta. Základní spoluhráčské duo tvoří Maelle kytarista Dalibor Hrubeš a basista Martin Drahoňovský. Na nahrávce se podílejí i špičky české muzikantské scény, jako jsou kytarista Josef Štěpánek, pianista Michael Nejtek, hráč na hammondky Jan Kořínek a bubeníci Daniel Šoltis či Jan Chalupa. Smyčcový kvartet Gabriely Vermelho pak aranžoval Martin Brunner.

Pražská rodačka Maella (Michaela Charvátová) vystudovala English College in Prague. Hudbě se věnuje již od čtyř let, kdy začala zpívat v mezinárodním sboru International Choir of Prague. Koncertní zkušenosti má z open mic akcí v různých klubech Evropy (Berlín, Paříž, Londýn). Ve třinácti letech založila svou první kapelu, kde hrála na basovou kytaru. V roce 2015 získala cenu Tais Awards 2015 – Best Songwriter of the year.