Křišťál pro Světlušku zazářil na Dyzajn marketu Zima

Dyzajn market Zima se o víkendu 12.–13. prosince nesl v duchu pomoci druhým. Ve spolupráci se Světluškou Dyzajn market připravil projekt, který rozsvítil piazzetu Národního divadla – vánoční Křišťál pro Světlušku a doprovodný program obohacený o vystoupení hned několika nevidomých umělců. Ruku k dílu se totiž rozhodla přiložit i většina designérů, kteří přislíbili přispět 1% ze svých výdělků. Dyzajn market Zima věnuje zase Světlušce zisk z prodeje své limitované kolekce Limitovka. 

“Všechny peníze, které utratili návštěvníci v našem stánku s Limitovkou, darujeme Světlušce. Myslíme si totiž, že Vánoce jsou od toho, abychom obdarovali naše blízké i vzdálenější, a tím dali dárek taky sobě, protože ten pocit je dárkem k nezaplacení,” říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

Křišťály pro Světlušku jsou nádherné vánoční ozdoby z českého skla, které pro Světlušku vyrábí lidé s těžkým zrakovým handicapem ve středisku pro nevidomé v Praze na Dědině. Dávají nový tvar drobným křišťálovým ověsům, které zůstávaly bez užitku po výrobě luxusních svítidel.