Konkrétní podzim 2015 v Hradci Králové bude letos ve znamení trojúhelníku

Západočeská metropole zažije na začátku října unikátní zahájení třech výstav v jeden den. Začne tak letošní Konkrétní podzim. Výstavní projekt, který již devátým rokem pořádá KK3 Klub konkretistů a zve na něj umělce z ČR i ze zahraničí, kteří vystaví vždy k danému tématu – v letošním roce je to trojúhelník. Vernisáže výstav proběhnou v pondělí 5. října – v 17:00 hodin v Galerii AMB, Sbor kněze Ambrože, v 18:00 hodin v Galerii U Přívozu SVK a v 19:30 hodin v Galerii Villa Conreta v Tomkově ulici.

Vystavující autory je tvorbou možno zařadit převážně ke konkrétnímu, ne zobrazivému umění, ale jsou přizváni i hosté, v jejichž tvorbě se symbol trojúhelníku nějakým způsobem pouze promítl. Pozvání přijalo několik kolegů z Polska (z Lublinu), významná německá malířka Erika Klos, umělci ze Slovenska, hosty jsou i významní čeští umělci Tomáš Medek a Martin Zet.

Výstava potrvá do konce října a její součástí bude řada doprovodných programů pro děti, studenty a širokou veřejnost. Od 15. září proběhne část výstavy také v pardubické galerii Art Space NOV. Výstavní projekt je dedikován prof. Josefu Kroftovi.  www.kk3.eu