Konečně! Leonardo DiCaprio získal Oscara za film Revenant Zmrtvýchvstání

Americký herec Leonardo DiCaprio se ve svých 41 letech konečně dočkal vytouženého Oscara. Získalo jej za ztvárnění lovce Hugha Glasse ve filmu Alejandra Gonzáleze Iňárritu Revenant Zmrtvýchvstání.

DiCaprio byl letos na Oscara nominován již popáté.  Dvakrát se tak stalo za filmy Martina Scorseseho Letec a Vlk z Wall Street. Svou úplně první oscarovou nominaci získal za film Lasse Hallstroma Co žere Gilberta Grapea v roce 1993.

Leonardo DiCaprio se narodil 11. listopadu 1974 přímo téměř v samém srdci světové kinematografie, v Los Angeles poblíž Hollywoodu. Rodiče mu dali do vínku italsko-německo-ruské geny. Otec byl italsko-německý ilustrátor komiksů a matka byla Němka s ruskými kořeny

Svou hereckou kariéru začínal jako mnoho jeho slavných kolegů v televizních seriálech. Málo známé například je, že se objevil v seriálu Santa Barbara, který se vysílal i u nás. Ve filmu debutoval v roce 1991 v třetím pokračování filmové série Critters. Za zlomový DiCapriově kariéře můžeme považovat rok 1993, kdy se nejprve objevil ve filmu Dospívání po americku a pak velmi Co žere Gilberta Grapea.

Celosvětovou slávu Leonardu DiCapriovi přináší rok 1997. To si jej do svého velkofilmu Titanic vybírá režisér James Cameron.