Knižní novinka Dana Hrubého nabízí nepopsané příběhy Malé Strany

Jak prožil svou poslední noc Vladimír Boudník? Co se odehrávalo v domě Jiřího Muchy? A jaké peklo panovalo za zdmi Werichovy vily? Kde našel budoucí švédský premiér Olof Palme svou českou manželku? Proč se v krásné čtvrti zabíjelo a proč zde končil nejeden život sebevraždou? Odpovědi přináší výpravná kniha Dana Hrubého nazvaná „Pražské příběhy. Na cestě Malou Stranou.“ 

Kniha přináší neznámé příběhy z nejznámější pražské čtvrti, Malé Strany. Autor, velký milovník a znalec pražského historického centra, postupuje dům od domu, ulici od ulice a objevuje dosud neznámé a nepopsané osudy, spojuje jména s domy, v nichž dotyční žili. Vypravuje příběhy, jež se pro svou dramatičnost jeví takřka smyšleně. Jenže jsou skutečné. Ano, to všechno se stalo.

Pražské příběhy jsou dosud nejúplnějším popisem sociálních dějin historických pražských čtvrtí, do nichž – navzdory vší malebnosti – pronikly dějiny dvacátého století se vším, co obnášely. V příštím roce autor vydá i díly věnované Hradčanům a Starému Městu.

Kniha má unikátní obrazový doprovod, kromě dobových fotografií ze soukromých sbírek jsou to snímky ze 70. a 80. let od Stanislava Tůmy, od jehož úmrtí letos uplyne deset let, a Jana Zatorského, držitele mnoha ocenění Czech Press Photo.

Dan Hrubý – dlouholetý redaktor týdeníku Reflex se narodil v roce 1968 na pražském Starém Městě. Je autorem řady reportáží ze světa a populárních článků o zmizelé Praze. Dvakrát získal cenu E.E. Kische, výroční vydavatelskou cenu společnosti Ringier a jednou také Prémii Miroslava Ivanova za literaturu faktu.

Knižně vydal: Návrat do Jeruzaléma, 2006, Čekání na Golema, 2006, Zpráva o zrodu velmoci, 2008, Cesta Pražským kruhem, 2009

Dan Hrubý: Pražské příběhy. Vydalo nakladatelství Pejdlova Rosička, 432 stran, 499 Kč

https://www.pejdlovarosicka.cz/