knihománie

Knihománie 2016: 22 bestsellerů a ke každému dárek!

Thriller, biografie, detektivka, komiks, román pro ženy, sci-fi, kuchařka, knížka pohádek, společenský román, dokument… celkem 22 knižních novinek domácích i zahraničních autorů a ke každému titulu navíc kniha omalovánek jako dárek! Mimořádně koncentrovaný zážitek čtenářům všech generací a žánrových preferencí od 19. října do 20. listopadu nabídne Knihománie 2016.

Do letošního 6. ročníku se zapojilo 16 nakladatelství a téměř 250 knihkupců po celé České republice. Knihománie se za šest let existence stala vítaným a osvědčeným průvodcem. V předvánočním čase usnadňujícím orientaci v aktuálních knižních novinkách a upozorňujícím na tituly, které stojí za přečtení a které potěší coby dárek pod vánoční stromeček.
Původní českou tvorbu reprezentuje autobiograficky laděný román Terezy Boučkové Život je nádherný, v němž oblíbená autorka píše o svých nejbližších, citlivě vnímá a reflektuje kulturní dění i politickou situaci. Zajímá vás, Jak budeme žít za 20 let? Nad budoucností svých oborů i naší společnosti se v unikátním souboru textů zamýšlí dvacet předních osobností v čele s Tomášem Sedláčkem. StarDance slaví 10 let na českých obrazovkách a to je ta správná chvíle začíst se do stejnojmenné knihy s velkolepým obrazovým doprovodem a mnoha zajímavými informacemi ze zákulisí hvězdné taneční show. Zdeněk Pohlreich v kuchařce Lehká kuchyně vaří gurmánské pokrmy s nižší kalorickou hodnotou. Po odlehčeném menu přijde vhod vydatná porce humoru v Deníčku moderního páru, který je společným dílem nejvtipnějších českých autorů současnosti – „moderního fotra“ Dominika Landsmana a blogerky Zuzany Hubeňákové. Do ztraceného dětského ráje, který se nemůže vrátit, ale něco z jeho pokladů se uchová na celý život, čtenáře zavede okouzlující román Magdy Váňové Nebýt sám.
Součástí neméně atraktivní nabídky zahraniční literatury v Knihománii 2016 je nepřehlédnutelný luxusní dárkový komplet Hercule Poirot: Povídky. Obsáhlá sbírka zahrnuje více než padesát kratších případů včetně povídky Poirot a záhada na regatě, která vychází česky vůbec poprvé. O něco temnější příběhy plné napětí a nečekaných zvratů nabízejí novinky Ocelový polibek, připomínající, že vražednou zbraní se může stát opravdu cokoliv, a Tiché dívky. Thriller štědře okořeněný erotikou, jeden z největších knižních hitů roku, to je Maestra! „Kam se na Maestru hrabe Padesát odstínů,“ nešetřil superlativy respektovaný The Guardian…
Čtenářky, které nadchnou silné příběhy, se mohou těšit na knihu Tři přání nejúspěšnější australské spisovatelky všech dob Liane Moriarty. Román Vůně života od známé slovenské bestselleristky Táni Keleové-Vasilkové zase vypráví o životních peripetiích tří kamarádek, toužících po štěstí a lásce, stejně jako miliony žen na celém světě. V provokativním románu Osudy a běsy, nám autor ukazuje, že ne všechno je tak jak se na první pohled zdá, a kniha se nyní právem pyšní titulem Kniha roku. Ve Sběrateli mušlí držitele Pulitzerovy ceny čtenáři taktéž naleznou každodenní touhy a starosti. Bonbónkem pro milovníky osobitého humoru Jonase Jonassona je dárkové balení jeho tří kultovních čtenářských hitů: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel / Analfabetka, která uměla počítat / Zabiják Anders a jeho přátelé. Strhující děj evokující četné otázky přináší román autora bestselleru Chatrč Wm. P. Younga, nazvaný Eva. Pozoruhodný život a dobu Emila Zátopka zachycuje první zahraniční biografie věnovaná muži, označovanému za „největšího běžce všech dob“ Vytrvalost – Emil Zátopek. Knihománie 2016 nezapomíná ani na příznivce žánru sci-fi: novinka Rozkaz zabít dějově předchází úspěšné sérii Labyrint.
Dětem Knihománie 2016 přináší zábavu a poučení v mistrovské kombinaci. Znamenitý komiks Obrázky z moderních československých dějin hravou a srozumitelnou formou seznamuje s tím nejzajímavějším, co se u nás událo v letech 1945–1989. Legrační příběhy a obrázky popletů a trumberů z dílny legendární dvojice Jiří Žáček – Adolf Born jsou ukryty v knížce Chytrolíni z Hloupětína. A navrch Znamenité příběhy Čtyřlístku, ty nejlepší komiksové příběhy Myšpulína, Fifinky, Bobíka a Pinďy z roku 1999, a Zlatá kniha pohádek skřítka Medovníčka!