Zrní

Kapela Zrní přiveze do Prahy svůj akustický speciál

Už tuto středu 19. srpna se na Střeleckém ostrově v Praze zastaví lidmi oblíbená a kritiky oceněná kapela Zrní. Koncert kladenských muzikantů pod širým nebem bude výjimečný svou akustickou podobou. Pražští fanoušci tak budou mít jako jediní v letošním roce možnost užít si neobvyklé aranže jim známých písní. Koncert se koná v rámci Letňáku 2015 – Léta pro Pražany a začíná od 19,30 hodin.

„Pomalu se stává hezkým pravidlem, že si kapely pro naši letní scénu na Střeleckém ostrově připravují speciální vystoupení či zajímavá hudební spojení. Koncert kapely Zrní bude výjimečný tím, že bude jako jediný v tomto roce v akustickém provedení. Vtip, lehkost a zajímavé aranže písní se do uvolněné ostrovní atmosféry pod večerním nebem velmi hodí,“ říká k připravovanému programu na Střeleckém ostrově mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany Tomáš Kopečný.

 

Něžný artbrut, kladenský uhelný zen. Těmito slovy kapela popisuje svou tvorbu, která se hodně inspiruje přírodou a jejími trvalými principy, krajinou, lidovou hudbou, ale také současnou elektronickou dobou. „Zrní patří k jednomu z nejvýraznějších objevů české hudební scény. Hudebně i textově se pohybují někde mezi alternativou a mainstreamem, čímž jsou vlastně specifičtí. Hudba je baví a ta jejich radost a energii na koncertech pak baví i publikum,“ dodává Tomáš Kopečný.

 

Kapela působí na hudební scéně již 14 let a hraje stále ve stejném pětičlenném zakládajícím složení: Jan Unger (zpěv, kytara, flétna), Jan Juklík (kytara, zpěv), Jan Fišer (housle, zpěv), Jan Caithaml (baskytara, zpěv) a Ondřej Slavík (bicí, akordeon, beatbox, zpěv). Jsou držiteli ceny Anděl za Objev roku 2012. Mají na kontě čtyři alba. Poslední deska s názvem Následuj kojota vyšla v září 2014 a byla nominována na album roku hned v několika hudebních cenách. V předchozích letech si zahráli na mezinárodních akcích v Rumunsku či Švédsku.

 

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.