Kapela Květy zahraje ve čtvrtek v pražské Malostranské besedě

U příležitosti 15 let existence kapely a vydání nového alba Miláček slunce vystoupí ve čtvrtek v pražské Malostranské besedě skupina Květy. Hostem koncertu a zároveň kmotrou alba bude slovenská zpěvačka Katarina Kubošiová.

Koncertu bude předcházet vystoupení v brněnském Kabinetu Múz. Oba koncerty tak odstartují turné, které čítá 26 koncertů po celé České republice a na Slovensku.

„Celé turné bude pro nás zlomové! Připravovali jsme se na něj a i díky našemu zvukaři, chceme aby si z každého koncertu návštěvníci odnesli super zážitek. Většina koncertů bude v klasické sestavě, v níž hrajeme už 8 let, několik výjimečných pouze v duu kytara a bicí, což ale zase dává možnost improvizace. Vozíme sebou také zpěvníky, jichž se už vyprodalo první vydání (jsou tam i povídání o skladbách a další věci) a taky hudbu ve všech formátech: cd, lp i audiokazety. Chceme si to maximálně užít, protože od ledna do března nebudeme vůbec koncertovat a naopak budeme hledat nový zvuk. Možná se změní i sestava. Zatím je všechno otevřené,“ říká frontman skupiny Martin E. Kyšperský.

Kapela v současné době hraje v sestavě Martin E. Kyšperský(zpěv, kytara), Aleš Pilgr (bicí, perkuse, elektronika, zpěv), Ondřej Čech (baskytara, kontrabas, zpěv) a Albert Novák – housle, zpěv).

foto: wikipedia.org