Julií se v RockOpeře Praha nově stane Slovenka Beego

Ve čtvrtek 4. října uvede RockOpera jedno ze svých nejstarších děl Romeo & Julie. Ačkoliv se jedná již o několikanásobnou reprízu, čeká na diváky jedno velké zpestření. V ústřední milenecké dvojici se objeví slovenská zpěvačka Beego a především mladý zpěvák Jan Tláskal, pro nějž je to premiérová hlavní role. Představení začíná od 19 hodin.

„Romeo & Julie je naše dlouholetá stálice v repertoáru. Pokud si tedy diváci myslí, že už nemohou vidět nic nového, máme pro ně malé překvapení – nové hlavní představitele. Jako Julie se představí slovenská zpěvačka Beego, která si svou premiéru odbyla již vloni. V roli Romea se pak objeví mladý Jihočech Jan Tláskal zvaný „Láska“, který se u nás v RockOpeře Praha sice už zhostil několika menších rolí, ale nyní jde o jeho první hlavní roli. Vedle titulních rolí se diváci mohou těšit na další hvězdy české rockové scény.V roli Parida se například představí Viktor Dyk, Merkucia si zahraje Jan Toužimský, Juliinu chůvu ztvární Pavla Forest a postavy vévody Eskaluse se chopí Kamil Střihavka, láká diváky na nové obsazení hlavních rolí zakladatelka a umělecká šéfka RockOpery Praha Pavla Forest.

Kromě vynikajících hlasů a emotivního příběhu, který asi nemusíme nikomu moc představovat, se lidé mohou těšit na velkolepou show plnou akrobacie, živé hudby, světel a krásných kostýmů. Kdo má toto představení rád, ať neváhá přijít, protože další příležitost bude až v novém roce.

Beego je zpěvačka a skladatelka původem ze Slovenska. Během svého působení v punk-rockové skupině Dirty Blondes se zapsala jako jedna z nejenergičtějších frontmanek na české scéně. Svou současnou sólovou hudební tvorbu staví na moderním popu s tanečním výrazem a dávkou kytarové drzosti. Publikum dokáže strhnout svou živelnou energií, charismatickým hlasem a sex appealem.

„Pomyslným zlatým hřebem večera pak bude slavnostní křest knihy Pohádky pro malé rebely, které sepsal náš dlouholetý spolupracovník a především kamarád Jirka Štraub,“ dodává Pavla Forest.

Rockové pohádky pro malé rebely obsahují devět příběhů ilustrovaných jednou z dvorních výtvarnic divadla RockOpera Praha, Terezou Doležalovou, a dala si za úkol dát dětem tuzemských rockerů vlastní zvířecí pohádkový svět, který žije hlavně pro rockovou muziku. Publikace ovšem není podle jejího autora Jiřího Štrauba určena jen nejmenším. Její humoristický ráz totiž docení čtenáři jakéhokoliv věku.

One comment on “Julií se v RockOpeře Praha nově stane Slovenka Beego