schmitzer

Jiří Schmitzer dnes zahraje ve vyprodané Malostranské besedě

Známý český herec a písničkář Jiří Schmitzer vystoupí v pražské Malostranské besedě. Koncert plný originálních skladeb, svérázného humoru s prvky divadelního představení se uskuteční v pondělí 21. března od 20,30 hodin.  V Malostranské besedě i na letní scéně Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově Jiří Schmitzer je častým hostem. Lidé si vystoupení vždy užívají, stejně jako sám zpěvák. 

Pokud někdy mluvíme o výjimečném hudebním zážitku, musíme určitě zmínit vystoupení Jiřího Schmitzera. Je to něco mezi folkem, rockem, bigbítem, možná punkem… jednoduše koncert o jedné kytaře jednoho osobitého umělce se svérázným smyslem pro humor, které je na půl i divadelní představení. Těšit se tedy můžete na skladby napříč jeho čtyřmi vydanými deskami, vtipné promluvy a uvolněnou atmosféru.

Jiří Schmitzer se narodil v roce 1949. Po absolvování DAMU působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, posléze se stal členem pražské Ypsilonky. Známý a oblíbený je i pro jeho role ztvárněné v mnoha úspěšných českých filmech – Marečku, podejte mi pero, Postřižiny, Slavnosti sněženek, Vesničko má středisková, Černí baroni, Chalupáři, Kráska v nesnázích a řadě dalších. Rovněž působí jako skladatel a písničkář. Na kontě má čtyři alba. Kromě vlastní tvorby skládal také hudbu pro divadelní inscenace (i pro Národní divadlo) či zpíval na albu Bratrů Ebenů.

V Malostranské besedě i na letní scéně Malostranské besedě Letňák – Léto pro Pražany na Střeleckém ostrově Jiří Schmitzer v minulosti již koncertoval. Lidé si vystoupení vždy užívají, stejně jako sám zpěvák.