Jatka 78 uvidí pražskou premiéru Taneční pocty ping-pongu v podání 420people

Taneční skupina 420PEOPLE vystoupí 30. října v multifunkčním prostoru Jatka78. Poprvé v Praze představí novinku na svém repertoáru Taneční pocta ping-pongu.   Známou choreografii Jo Strømgrena, uměleckého šéfa norské Jo Strømgren Kompani, soubor nastudoval pod jeho vedením. 

Premiéra představení, jehož pomyslným hybatelem je loutka hovořící hlasem českého herce Tomáše Měcháčka, patřila k vrcholům červnového Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ. Tento renomovaný festival byl zároveň iniciátorem českého nastudování choreografie. Nadšení diváci oceňovali skvělé výkony tanečníků, vtip a hravost.

Je to sice humor, ale mezi řádky to není až taková sranda,“ reagovala s úsměvem Nataša Novotná, výkonná ředitelka 420PEOPLE. Taneční pocta ping-pongu je nezávislým pokračováním neobvyklé symbiózy sportu a tance, které Jo Stromgren Kompani odstartovala v roce 1997 s Taneční poctou fotbalu. Tato choreografie dodnes vyprodává divadla po celém světě. „Byl jsem unavený současným tancem a tak jsme se vrátili k tomu, z čeho jsme vyrostli, ke sportu,“ vysvětlil Jo Strømgren v jednom z rozhovorů.

Pražskou premiéru na Jatkách78 doprovodí i další program na pomezí umění a sportu. Návštěvníci prostoru si například budou moci zahrát skutečný ping-pong se skutečnými tanečníky. Další představení je v divadle Jatka78 na programu 30. listopadu.