Jakub Horák: Kočky jsou vrženy

Humoristický román Jakuba Horáka Kočky jsou vrženy se stal senzací ještě před vydáním – na crowfundingovém serveru HitHit se na knihu vybrala rekordní částka 750 tisíc korun. Zbylo tedy i na obálku, která ve tmě svítí.

Román bohatě čerpá ze současných českých politických reálií, ale obstojí i jako čirá beletrie. Odehrává se v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii, a ten třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor. Prezidentský kandidát Kocour Klapuška! Román Kočky jsou vrženy je z rodu Švejka a Bulgakova. Jeho hlavními hrdiny jsou Miloš Zeman a jeho mluvčí Ovčáček, mocichtivý Babiš s pobočníkem Faltýnkem, tápající premiér Sobotka i zákeřný ministr vnitra Chovanec. Proti těmto politikům stojí klapouchý Kocour, zakladatel Hnutí Nevím a bonviván, žijící v barrandovských filmových ateliérech, který se rozhodl kandidovat na prezidenta. Příběh, který se čte jedním dechem, nás seznámí s králem algoritmického obchodování Karlem Janečkem a zavede nás do pražského gotického podzemí, kde se k divokému reji schází televizní hlasatelky v čele s Norou Fridrichovou.

Uspěje Kocour na své misi a zachrání tuto zem? Nebo si ho připraví k večeři tajemný pan Kung-pao z čínské ambasády?

Ukázky a video ke knize, jejíž obálka je vytištěna fosforescenční barvou a v noci svítí, naleznete na webu www.kockyjsouvrzeny.cz

Jakub Horák (*1972) – expert politického marketingu a spisovatel. Jeho prvotinu Ostrov označil magazín Živel za jednu z nejzajímavějších českých novel na pomezí dobrodružné a existenciální literatury.