Kominíček

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram letos pro děti chystá operu Kominíček britského skladatele Benjamina Brittena

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram uvede v úterý 17. května  v rámci svého dětského programu operu Kominíček Benjamina Brittena. Veselé a poutavé dílo vyprávějící skutečný příběh kominického učedníka má malé děti zábavnou formou seznámit se specifickým žánrem opery a obecně ukázat cestu ke klasické hudbě. Představení jsou naplánovaná od 9,30 do 10,15 hodin a následně od 11 do 11,45 hodin.

Podle organizátorů Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram si klade za cíl vyhrazovat prostor v programu také malým dětem. Letos dramaturgie festivalu vybrala dětskou operu Kominíček britského skladatele Benjamina Brittena, kterou uvidí dětští diváci v podání Dětské opery Praha. Opera popisuje příběh kominických učedníků, kteří čistili v Anglii komíny, na něž se dospělý kominík nedostal. Jeden z chlapců však v komíně uvízne a ostatní děti v domě ho musí zachraňovat. Veselá a krásná hra je určena pro žáky prvního stupně základních škol.

Hudba Benjamina Brittena si ještě za jeho života získala popularitu. Napsal mnoho vynikajících děl a mezi nimi roku 1949 právě i zmíněné dílo „Hrajeme si na operu – Kominíček“. Jeho zkrácenou verzi uvedeme hned dvakrát za sebou.