Fraška o Dušanově duši

Fraška o Dušanově duši v podání Divadla Spektákl

Fraška o Dušanově duši je autorská hra v podání někdejších studentů DAMU, nyní již profesionálních herců, vychází z české středověké frašky a vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti lásky střetává s nástrahami smrtelných hříchů. Díky studiu starých a dávno zašlých textů nasbírali tvůrci inscenace tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. 

Oduševnělou komedii o putování za ztracenou láskou v režii Jana Holce Divadlo Spektákl poprvé uvedlo v roce 2014. Aktuální představení se odehraje příští pondělí od 19.30 hodin v pražském Rock Café na Národní třídě.

„Fraška o Dušanově duši zraje jako víno a myslím, že se nám absolutně dostala pod kůži. Za tu dobu, co ji hrajeme, jsem limit představení, než zcela ochraptím, vytáhl na 7 představení za sebou… A taky kolikrát, ač remcám, rád absolvuju tahání ultratěžkýho žebřiňáku, který je nedílnou součástí představení. Vedle toho je ale hlavně o pachtění se a hledání životní lásky… To dělám já sám a většina lidí, asi všichni co ji nenašli, možná i potenciální diváci…? Je skvělé poznat tolik rozličných skupin diváků co na představení, chodí. Snad se jim ještě dlouho neomrzí,“ říká představitel hlavní role Jáchym Kučera.