faust

RockOpera Praha vyrazí s operou Faust na své první zahraniční turné

Divadelními prázdninami RockOpera Praha rozhodně nekončí. Během léta se totiž chystá na několik akcí u nás v České republice a s operou Faust vyjede i na své první zahraniční turné. V červenci potěší diváky v Českém Šternberku v rámci River Festu 4 a zavítá i na Svijanské slavnosti piva ve Svijanském Újezdu. Na přelomu srpna a září se pak se svou rockovou operou Faust představí v pěti bosenských městech, jako je např. Tuzla a Bihać.

Soubor RockOpery Praha se podobně jako vloni zúčastní několika skvělých událostí tady v České republice a také jej čeká velká výzva v podobě první zahraniční štace. Na pozvání režiséra Damira Piriće se s rockovou operou  Faust chystá do Bosny a Hercegoviny. Tamějšímu publiku loňskou novinku předvede i jako site specific projekt přímo pro dané prostředí.

Představení Faust dostane neotřelou podobu a prostor i v rámci českého festivalu River Fest 4, který se koná pod širým nebem u řeky Sázavy v prostředí přírodního tábořiště u Českého Šternberku v sobotu 23. července 2016. O týden dříve, v sobotu 16. července 2016, se RockOpera Praha ještě vypraví na Svijanské slavnosti do Svijanského Újezdu a nabídne divákům speciální průřez její

Do letních prázdnin přeci jen zbývá ještě nějaký ten čas. Takže brána holešovické rockové arény je nejen pražským fanouškům stále otevřena. Už zítra se můžete těšit na zmíněného Fausta. V hlavních rolích známého příběhu v rockově-metalovém kabátu se opět představí Jiří Zonyga, Viktor Dyka, Jan Toužimský a spousty dalších vynikajících zpěváků, muzikantů, tanečníků a akrobatů.