esence

Pop-rockeři z Esence zahrají v Malostranské besedě

Do Malostranské besedy se vrací kapela Esence. Pražské pop-rockové uskupení baví diváky svým chytrým a nápaditým repertoárem, vymykajícím se typickému rádiovému proudu. V pražském klubu na Malé Straně zahraje již dnes od 20,30 hodin. Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl by se v podstatě dal označit jako pop-rock, ovšem není to ten druh písní, který denně slyšíte v rádiu. Tvoří skladby s klasickým písňovým formátem bez delších instrumentálních pasáží, kladou akcent na výrazné a přesto nevtíravé melodie a nápadité české texty s častým sociálně-kritickým přesahem. Od ostatních kapel se liší především nezaměnitelným zvukem elektrických houslí či progresivními klávesovými party.

Kapela vznikla v roce 1997 původně pod názvem Despekt. Založili ji Petr Štika (kytara/zpěv), Daniel Tobola (basa) a Jan Zouhar (kytara/zpěv), kteří poté jméno změnili na S’N’C („esence“). Od roku 1998 S’N’C vydala pět demo CD, přičemž tři poslední z nich lze považovat za reprezentativní vzorek toho, co kapela hraje. Rovněž se zúčastnila několika rockových soutěží, posledním úspěchem je vítězství v soutěži Time Bands Cup.

Esence se do Malostranské besedy vrací po několika měsících. V březnu u nás oslavila své 18. výročí a obecně je naším pravidelným a oblíbeným vystupujícím. Na koncertech vždy panuje výborná atmosféra, která samozřejmě staví na kvalitní muzice. Přijďte si ji poslechnout a podpořit ji v jejich další tvorbě.