Ztraceni v Mnichove

Dyzajn market se o víkendu vrátil ke svým kořenům

V sobotu 7. listopadu se v letenské kavárně Nacafe navrátil Dyzajn market projektem s názvem #minidyzajn. ke svým prvopočátkům. „Dyzajn market začínal před pěti lety v malé kavárně, kde se prezentovalo 13 tvůrců. Postupně se přesunul na piazzetu Národního divadla, kde se standardně představuje přes 200 designérů z České republiky a zahraničí. Do kavárny Nacafe na Letné jsme pozvali 16 nejlepších designérů, z nichž někteří s námi spolupracují již roky,” říká Terezie Tunková, zakladatelka Dyzajn marketu.

Návštěvníkům se představila také řada Dyzajn marketových nováčků. Například značka SKOBA, specializující se na diáře, notesy a bloky. Ženám byla věnována kolekce čelenek a věnců od  Magaely a muži si přišli na své u prvního motýlkářství Krispol store a Krispol shoes.

U Atelieru MATE se návštěvnice pokochaly origami papírovými šperky. Milovníci ponožek s nápaditými vzory zase ocenili expozici značky SocksInBox. Yaxi Taxi představila své originální šaty, topy a kalhoty. Sukně všeho druhu a pro každou příležitost zase prezentovala Akari. Svoje outfity mohli návštěvníci doplnit o autorské šperky ze smaltu od Haneri a značka Ema Mamisu ukázala svůj řemeslný um na svých výrobcích z keramiky a porcelánu.

“Naší cílem bylo po letech uspořádat malý výběrový Dyzajn market v kavárně, s nostalgií jak kdysi začal, kde všichni strávíme krásný a pohodový den. Den, kdy návštěvník i designér budou mít opět k sobě blíž a zároveň uvnitř pod střechou v pohodlí malé kavárny – to je hlavní myšlenkou celého projektu,” doplňuje Terezie Tunková.

#minidyzajnu se zúčastnila i “stálice” Dyzajn marketu značka Black Mountain. Pod vedením Lucie Černohorské  vznikají v Liberci sukně různých druhů, zdobení i barevností šité v jediném kuse nebo limitovaných sériích.

“Dyzajn market na piazzetě mám moc ráda, ale o to více se těším na jeho mini verzi, kde si budu moci popovídat s mými zákaznicemi, jejichž příběhy, názory a přání jsou pro mě tou největší inspirací”, říká Lucie Černohorská.

foto: Dyzajn Market