Duben jinak

Duben jinak v podání Divadla v Dlouhé na online platformách divadla

Duben jinak v Divadle v Dlouhé. Všech 27 představení z dubnového programu v alternativních formátech na on-line platformách divadla  s mottem „Programu se držíme, i když nehrajeme!“ zní vzkaz příznivcům z pražského Divadla v Dlouhé. Na apríl se na on-line platformách divadla rozjíždí unikátní projekt Duben jinak – všechny hrací dny přesně v 19 hodin (není-li uvedeno jinak) bude zveřejněna originální připomínka každého z  27 naplánovaných představení, které se zrovna mělo hrát. Oblomov, Lucerna, Sonety, O líné babičce, Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách, Kabaret Kainar – Kainar… Půjde o autorské pozdravy od herců, stylově i obsahově velmi pestré a autenticky odrážející jejich současnou situaci, čtení, krátké ukázky, sestřihy ze záznamů a další.

„Celý produkční tým divadla spolu s uměleckým souborem jedou naplno, do přípravy akce DUBEN JINAK jsou zapojeni všichni herci i režiséři. Natáčíme obrazem i zvukem, stříháme, vybíráme z archivů a připravujeme i zcela nové formáty. Věříme, že diváky náš alternativní program bude bavit a že zůstanou s námi i v dubnu,“ uvedla Daniela Šálková, ředitelka Divadla v Dlouhé.

Divadlo v Dlouhé v těchto specifických dnech žije také dalšími činnostmi. Průběžně vznikají a na sociálních sítích i webu divadla jsou zveřejňovány Krátké zprávy z Dlouhé.  Na Instagramu běží seriál kvízů k inscenacím Divadla v Dlouhé a pod názvem Dítě v karanténě se nenudí je na webu k dispozici výběr nejlepších úkolů, omalovánek, rébusů, doplňovaček či hrátek s papírem, které přinesly minulé ročníky (letos bohužel zrušeného) divadelního festivalu Dítě v Dlouhé. V neděli 5. dubna bude k vidění první díl nového videoseriálu. A kromě toho i nadále divadlo šije! Tolik potřebné roušky míří do domů s pečovatelskou službou a do nemocnic. Všechny aktivity divadlo sdílí na sociálních sítích a jejich přehled je aktualizován na webu v souhrnné galerii Nouzový stav.

foto: Martin Špelda