Na Střeláku vyroste Druhá tráva. Pomůže ji legenda hry na banjo Tony Trischka

Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí 25 let své existence a v oslavách pokračuje i v rámci letního turné během července. Koncertní šňůru po České republice zakončí v Praze.Kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem si letos připomíná výročí 25 let své existence a v oslavách pokračuje i v rámci letního turné během července. Koncertní šňůru po České republice zakončí v Praze. Na Střeleckém ostrově, kde s nimi jako host vystoupí i americká bandžová legenda s českými kořeny Tony Trischka.Koncert proběhne ve čtvrtek 21. července od 19,30 hodin.

Muzikanti v čele se zpěvákem Robertem Křesťanem si letos připomínají pětadvacáté výročí vzniku a společné turné s americkou legendou je součástí oslav. S Tonym Trischkou však nehrají poprvé, v minulých letech se již několikrát spojili a jeli společná turné jak v Česku, tak v zahraničí.

Druhou trávu založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od bluegrassových Poutníků. Od počátku svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně v České a Slovenské republice. V současné době kapelu doplňuje Luboš Novotný (dobro, lap steel, vokály), Tomáš Liška (kontrabas), Emil Formánek (kytara, mandolína, vokály) a Kamil Slezák (bicí, perkuse). Jako jedna z mála českých kapel pravidelně vyjíždí koncertovat do Ameriky, za sebou tam již má kolem třiceti turné s velmi pozitivním ohlasem u lidí. Také spolupracují či v minulosti spolupracovali s řadou významných osobností jako Peter Rowan, Davey Spillane, Andy Owens, Charlie McCoy či již zmíněný Tony Trischka.

Tony Trischka je díky vlastnímu stylu plného barevných a nepředvídatelných zvratů, skvělého rytmu a precizního timingu považovaný za jednoho z největších světových bandžistů. Jeho avantgardní styl hry ovlivnil celé generace progresivních hráčů po celém světě. K jeho nejznámějším žákům patří například „superhráči“ jako Béla Fleck a Alison Brown. Chcete-li si ho poslechnout naživo, máte jedinečnou příležitost právě na koncertech Druhé trávy.