Divadlo Zaseto

Zaseto zaselo divadelní plody na prknech Malostranské besedy

Po třech úspěšných reprízách parodie na známou televizní show Shoes Jana Krause představí Divadlo Zaseto v dubnu v pražské Malostranské besedě i další své hry. V sobotu 15. dubna představení Pan Jebal a svůj dubnový program soubor zakončí v neděli 23. dubna hrou E49 – problémy na silnici.

Divadlo Zaseto v březnu odpremiérovalo nejnovější hru Shoes Jana Krause, která se setkala s diváckým zájmem. Divadlo Zaseto se obecně profiluje na nekonvenční kusy, kterým nechybí leckdy až absurdní humor a pořádná dávka nadsázky, a v Shoes Jana Krause je to navíc ve spojení se známými postavami, na které lidé sami o sobě reagují a nenechávají je bez pozornosti.

Pan Jebal

Pan Jebal je člověk, který se pro peníze ohne opravdu hluboko. Premiér posílá ke svému ministrovi Hluchému, pana Jebala, který pracuje na IČO, aby vyřídil se sponzory ztrátu 25mil korun, které se ztratily při převodech na předvolební kampaň, jako takovou první nárazovou vlnu. Pan Jebal, se totiž za finanční odměnu nechává ponížit, nadávat, seřvat a tak podobně. Ministr Jebala pozve k sobě do kanceláře, ale má pro něj však ještě vedlejší „melouch“. Potřebuje, aby ukojil za peníze jeho dominantní sadomasochistickou ženu. Jebal, který má před svatbou a své nastávající manželce lže, že je filmový kaskadér, souhlasí. Během sadomasochistických hrátek u paní Hluché, však přijde Jebal o penis…

E49 – problémy na silnici

Jde o další odzbrojující autorský projekt z dílny divadla Zaseto, které se čím dál tím víc a zřetelněji profiluje do divadelního nekonvenčního, ničím omezeného smrtícího humoru. Děj se odehrává na silnici E49, kdy se divák stává svědkem dopravní nehody, stejně tak jako účastníci, kteří projíždějí kolem. Děj je plný paradoxů a neskutečných dějových situací. Autor úmyslně obchází klasické divadelní postupy a útočí na bránice absolutním humorem.

Shoes Jana Krause

V rámci představení Shoes Jana Krause jde o čistou parodii na veřejnosti známou večerní talk-show, jejímž jediným cílem je, aby se diváci během celého večera bavili. Hra nabízí pořádnou dávku humoru, nadsázky a samozřejmě svébytného „moderátora“ se čtveřicí „vzácných hostů“ na červené sedačce. Diváci uvidí známé české tváře Ondřeje Hejmu, Dagmar Havlovou a Jiřího Ovčáčka a dorazí i Jeho Svatost Dalajláma.

Divadlo Zaseto sdružuje profesionální a poloprofesionální umělce. Zaměřuje se na originální autorskou tvorbu s cílem oslovit diváka moderním a současným humorem. Ačkoliv se divadlo soustřeďuje speciálně na komedie, je uvnitř každé inscenace aktuální odkaz na problematiku lidského života a dekadence obecných společenských jevů. Divadlo se záměrně nevyhýbá kontroverzním tématům a s nadsázkou poukazuje na skutečnou podstatu mezilidských vztahů