Divadlo Na zábradlí v nové sezoně: tři premiéry

Uhrančivé příběhy, vynikající herecký ansámbl, prvořadí režiséři a zrekonstruované divadlo… sezona 2017/2018Divadle Na zábradlí slibuje mimořádné divácké zážitky! V říjnu skončí doposud největší rekonstrukce v dějinách této legendární pražské scény, takže s novou sezonou návštěvníci poprvé vstoupí do nové dvorany a přilehlých prostranství. Plánované premiéry, Dánská občanská válka 2018-2024, Mýcení a Plechový bubínek, naplňují dosavadní dramaturgický směr Divadla Na zábradlí, kterým je objevování pro divadlo předem neurčených textů.

První titul Dánská občanská válka 2018-2024 inscenuje nová divadelní generace, čerství absolventi DAMU, režisérsko-dramaturgický tandem Svozil-Kosová. Ti pro jeviště Divadla Na zábradlí ztvární románovou vizi budoucnosti, ve které se již nebude umírat, a psi povedou s lidmi filozofické hovory. O další inscenaci sezony se postará kmenový režisér Jan Mikulášek, který převede na scénu jeden z klíčových románů Thomase Bernharda Mýcení. Volba tvorby rakouského dramatika je pro Divadlo Na zábradlí spjatá s tradicí, do dějin divadla se zapsaly scénické adaptace tohoto autora v režii Juraje Nvoty, J. A. Pitínského či Jiřího Pokorného. Jan Mikulášek uvede na scéně Zábradlí i další inscenaci, kterou bude adaptace slavného románu Güntera Grasse Plechový bubínek. Příběh Oskara Matzeratha, který se natolik bránil účasti ve světě dospělých, že odmítl vyrůst, je zároveň i strhujícím portrétem Evropy 20. století.

Předprodej vstupenek na představení Divadla Na zábradlí on-line na www.nazabradli.cz nebo v pokladně Divadla Komedie (Jungmannova 15/1, Praha 1).