Divadlo Spektakl

Divadlo Spektákl zahájilo spolupráci s bratislavským souborem. V únoru ho přiveze do Prahy

Divadlo Spektákl, které tvoří studenti a nedávní absolventi pražské DAMU, navázalo v novém roce spolupráci s kolegy z Bratislavy. Začínající herci z Divadla DPM se českému publiku představí 22. února ve Studiu Švandova divadla. Na leden a únor chystají reprízy představení také mladí tvůrci ze souboru Divadla Spektákl.

„DPM je nově založený soubor absolventů herectví bratislavské VŠMU, obdoby pražské DAMU. Na první inscenaci September 2015 spolupracovali s režisérem Lukášem Brutovským, jehož inscenace sklízí úspěchy i v Čechách. Pro Švandovo divadlo v Praze inscenoval Misantropa, spolupracoval i s Národním divadlem Moravskoslezským, brněnským HaDivadlem či Jihočeským divadlem,“ říká produkční Divadla Spektákl Václav Hodonický.

Divadlo Spektákl působí jako rezidenční soubor ve Studiu Švandova divadla od září loňského roku. Po návštěvě slovenských kolegů v Praze se na jaře chystá vystoupení pražského souboru v Bratislavě.

„Láká nás nejen divadelní, ale i generační spřízněnost a těšíme se na vzájemné předávání zkušeností pro další divadelní působení,“ říká ke spolupráci s Divadlem DPM Hodonický.