pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou chystá novou sezónu. Chce navázat na úspěch té uplynulé

S ambicemi nemenšími  loňských se činorodě chystá na nadcházející divadelní sezónu herecký soubor Divadla pod Palmovkou pod vedením ředitele a uměleckého šéfa Michala Langa. Hlavním cílem populárního divadla je pokračovat ve sledování hlavní, úspěšné programové linie. Tou je divadlo silných příběhů a velkých hereckých výkonů, pomáhající divákovi nalézt odpovědi na otázky, které mu přináší život v současném světě. Chystá se například premiéra Molièrova Dona Juana, Flaubertovy Paní Bovaryové v režii Michala Langa a další pozoruhodné tituly.

Devět premiér, z toho tři české, dvě světové a jedna obnovená, vydařený 1. mezinárodní divadelní festival PALM OFF FEST, pozitivní reakce a zájem diváků i odborníků… Povodní v roce 2013 zničené Divadlo pod Palmovkou se po dvouleté rekonstrukci událostmi nabitou divadelní sezónou vrátilo na mapu divadelní Prahy. V plné síle a s mimořádnou energií!

Nevídaná programová smršť právě končící sezóny byla jasným vzkazem, že příběh Palmovky nejen pokračuje, ale začíná psát zcela novou, zásadní kapitolu. Značnou pozornost vzbudilo například první uvedení adaptace slavného románu Jonathana Littella Laskavé bohyně v České republice, premiéra Shakespearova Večera tříkrálového v režii Ivana Krejčího nebo návrat Krvavé svatby od Federica Garcíi Lorcy v režii Michala Langa na jeviště Palmovky. Rušno bylo i na zcela nové „punkové“ komorní scéně PALM OFF. Diváci do čtvrtého patra divadelní budovy, kde „Palmoffka“ sídlí, zamířili třeba na premiéru hry Tomáše Dianišky Mlčení bobříků s podtitulem „Totalitní horor o nástrahách skautingu“ v režii Jana Friče.

Mezi zaznamenání hodné počiny sezóny 2015/2016 patří mezinárodní divadelní festival PALM OFF FEST, který do Prahy přivedl špičkové soubory z Polska, Slovenska a České republiky – a spolu s nimi osobně také evropské režisérské hvězdy Krystiana Lupu a Jana Klatu. Kvality PALM OFF FESTu ve vzácné shodě ocenili diváci i kritika.

Například Divadelní noviny kvitovaly, že přestože první ročník festivalu vznikal narychlo a hekticky, nabídl pozoruhodný a dramaturgicky sourodý vzorek současné divadelní tvorby. Na úspěch festivalu, který se již v prvním ročníku zařadil mezi nejkvalitnější středoevropské divadelní přehlídky tohoto typu, naváže podobně koncipovaný druhý ročník, který opět umožní neformální a přímé setkání s divadlem okolních států a jeho předními osobnostmi.