Divadlo Elf

Divadlo Elf vzalo loutkového Vojtu i dětské publikum za strašidly

Divadlo Elf Po divácky úspěšné inscenaci Peklo s ježibabou přišlo s komorním muzikálem Vojta a strašidla. Hra, jež bude mít premiéru 7. října v pražském Divadle Na Prádle, již tradičně kombinuje činohru s loutkami. Poprvé se však ujali režie sami členové souboru Josef Horák a Michal Hnátek.

Divadlo Elf má dlouholeté zkušenosti s dětským publikem. Josef Horák s Michalem Hnátkem se rozhodli pojmout novou hru maximálně autorsky. To znamená, že jsou oba podepsaní pod scénářem a kromě režie se ujali také hudební složky. Skladby pro svůj komorní muzikál společně napsali a v nejvyšší možné kvalitě také sami nahráli v pražském studiu Ledárna. Jen zpívat budou dětem živě – představí se pochopitelně i jako protagonisté.

„Po několika inscenacích, na kterých jsme se podíleli jen herecky, jsme se s Pepou rozhodli udělat si vlastní věc. Se vším, co k tomu patří. Věříme, že to nebylo špatné rozhodnutí,“ tvrdí Hnátek

Nicméně nikdo neovládá všechna řemesla na světě, a tak o výpravu nové hry Divadlo Elf požádalo Šárku Sedlákovou. Ta v minulosti spolupracovala například na oblíbené Klapzubově jedenáctce, která se v pražském Divadle Minor hraje už třináctou sezonu.

Pro tříčlenný herecký soubor Divadla Elf, které se na českých jevištích pohybuje již více než třicet let, je typická slovní, pohybová a hudební hravost a lehký nadhled, se kterým ke svým představením přistupuje. V hledišti se tak tradičně baví ti nejmenší, ale na své si přijdou také jejich rodiče, pro které návštěva dětského představení konečně nemusí znamenat jen nutné zlo.