Den Evropy

Den Evropy 2016 na Střeleckém ostrově podpoří Gipsy.cz či zpěvačka Lenny

 

Ve čtvrtek 5. května oslaví pražský Střelecký ostrov Den Evropy 2016. Akce, která se letos nese v podtitulu „Tvůj den“, proběhne v rámci konání Letňáku 2016 – Léta pro Pražany a mezi 13 a 22 hodinou nabídne bohatý zábavný, kulturní i vzdělávací program pro děti a dospělé. Vstup je zdarma.

Den Evropy sice v kalendáři připadá až na 9. května, ale oslavy u nás na Střeleckém ostrově začínají již o čtyři dny dříve. Návštěvníci se mohou těšit hudební koncerty v čele s Lenny, Gipsy.cz a Memphis, vystoupení folklorních a dětských souborů, interaktivně-zábavnou zónu, odborné přednášky či infostánky členských zemí EU.

Za oslavami Dne Evropy 2016 stojí Evropské instituce, Úřad vlády České republiky, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a další partneři, kteří se na místě budou také prezentovat. Akcí bude provázet moderátor Daniel Čech. 

Speciálně pro děti a mládež je připraven interaktivní program, při kterém se budou bavit a zároveň i trochu vzdělávat. Na celkem 12 soutěžních stanovištích budou za jednotlivé úkoly získávat razítka do průkazu občana EU (soutěžní karty, kterou dostanou u vstupu) a v závěru mohou za 8 a více razítek v tombole vyhrát zajímavé ceny.

foto: wikipedia.org