Český bestseller 2015 bude znám již tento pátek

Český bestseller, ceny pro nejprodávanější knižní novinky za uplynulý kalendářní rok budou slavnostně vyhlášeny a předány v pátek 13. května v 17.17 hodin ve Velkém sále Průmyslového paláce v rámci veletrhu Svět knihy 2016 již po sedmnácté.  Slavnostního udílení prestižních ocenění se zúčastní autoři, nakladatelé a také sami čtenáři. Slavnostním předáváním bude provádět generální ředitel společnosti PEMIC BOOKS Petr Michálek.

Ceny jsou udíleny v několika kategoriích, například česká literatura pro děti a mládež, překladová literatura pro děti a mládež, fenomén roku – omalovánky pro dospělé, kuchařky, odborná a populárně naučná literatura pro dospělé, zdraví a životní styl, biografie, překladová literatura pro dospělé.

Hlavní cenu Český bestseller získá titul, který byl nominován v kategorii česká beletrie pro dospělé, a zároveň byl nejprodávanější knihou z hlediska počtu prodaných kusů v období od 1. ledna do 31. prosince 2015. Je jisté, že sošku Olbrama Zoubka v podobě ženy vystupující z otevřené knihy získá jedna z těchto nominovaných knih: Halina Pawlowská: Manuál zralé ženy (Motto, člen mediální skupiny Albatros Media a.s.), Michal Viewegh: Biomanžel nebo Zpátky ve hře (Druhé město), Vlastimil Vondruška: Husitská epopej II. nebo Husitská epopej III. (Moravská Bastei MOBA s.r.o). Letos stejně jako v loňském roce bude předáno ve spolupráci s Audiotéka.cz také ocenění za nejúspěšnější audioknihu.