Čechomor

Čechomor se po čase vrací do Prahy, zahraje v rámci programu na Střeleckém ostrově

Poslední měsíc Letňáku 2016 – Léta pro Pražany na Střeleckém ostrově zahájí Čechomor. Kapela Čechomor vystoupí v rámci svého Kooperativa tour 2016 na Střeleckém ostrově v Praze a odstartuje tak závěr letošního programu Letňáku 2016 – Léta pro Pražany. Koncert pětice muzikantů se uskuteční ve čtvrtek 1. září od 19,30 hodin a nabídne fanouškům průlet jejich bezmála třicetiletou existencí.

Čechomor snad není třeba blíže představovat. Ať už lidé znají jejich vlastní, osobitě pojatou lidovou tvorbu nebo se s nimi mohli potkat v rámci dalších projektů s pestrou škálou hudebníků a umělců. Koncert si mohou fanoušci užít hned na začátku září a pro nás bude výjimečný také v tom, že jím odstartujeme poslední týdny našeho letošního pětiměsíčního letního programu na Střeleckém ostrově.

Kapela Čechomor vznikla na jaře roku 1988 původně jako volné sdružení muzikantů hrajících kramářské písně s názvem I. Českomoravská nezávislá hudební společnost. Po roce 1994 přešla parta muzikantů z čistě akustického pojetí do elektrické podoby a rok později po vydání třetího alba „Čechomor“ rovněž pozměnili své jméno. V průběhu svého působení získali řadu ocenění, vydali více jak dvě desítky desek a projeli celou Evropu, severní Ameriku i Rusko.