Bachtale Apsa

Mário Bihári s kapelou Bachtale Apsa rozpálí Malostranskou besedu

nikající hudebník Mário Bihári zahraje se svou kapelou Bachtale Apsa v pražské Malostranské besedě. Vystoupení nabídne pestrou škálu emocí a nálad vycházejících z tradičních romských melodií a brilantní výkony muzikantů řadících se ke špičce ve svém žánru. Koncert se koná v sobotu 27. února od 20,30 hodin a vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketstream nebo přímo na místě v pokladně Malostranské besedy.

Kapela Bachtale Apsa je složena z vynikajících muzikantů a jejich koncerty jsou nabité energií a plné pestrostí nálad a emocí. Hudba v sobě snoubí kořeny balkánských, maďarských, španělských, ruských i slovenských Romů, vlivy sinti jazzu i klasického čardáše. Skvělé vokály a muzikantské výkony slibují opravdu úžasný hudební zážitek a všichni, kdo mají rádi špičkovou romskou hudbu, by si ho neměli nechat ujít“ uvádí šéf produkce Malostranské besedy David Dvořák.

Kapela Bachtale Apsa hraje od roku 2010. Hlavou kapely je známý akordeonista a klavírista Mário Bihári, který patří k nejlepším romským interpretům u nás. Doplňuje ho kytarista a vynikající zpěvák Peter Horvát, houslista a basista v jednom Adam Pospíšil a bubeník, perkusista Standa Vít bubeník dodávající kapele precizní rytmický základ. Hudba Bachtale Apsa je zdobena typickými vokály, do kterých se zapojují všichni členové.

„Za dobu své existence kapela vydala dvě živá alba a odehrála stovky koncertů nejen u nás, ale i v zahraničí. Zahráli si například v Německu, Lucembursku, Francii, Norsku, Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Alžíru či Indii. Jsme rádi, že je opět přivítáme u nás v Malostranské besedě,“ dodává Dvořák.