Hudbou ve prospěch Život dětem

Benefiční koncerty Klasická Praha ve prospěch neziskové organizace Život dětem

V sobotu 14. listopadu od 19 hodin se v prostorách Konzervatoře Jana Deyla a střední školy pro zrakové postižené  uskuteční benefiční koncert Klasická Praha. Koncert je součástí série charitativních vystoupení mladých hudebníků konaných na podporu aktivit organizace Život dětem, jejichž cílem je pomoci dětem v domácí péči svých rodičů.

Bude to již třetí benefiční koncert, který se koná ve prospěch organizace Život dětem. Koncert je skvělou příležitostí, kdy člověk může příjemně strávit večer při poslechu úžasných hudebníků a zároveň pomůže vážně nemocným dětem. Celý výtěžek ze vstupného totiž věnuje Život dětem nemocným dětem, které jsou v domácí péči svých rodičů, a zakoupí jim či přispěje na nákup zdravotních pomůcek.

V rámci koncertu v Konzervatoři Jana Deyla vystoupí klavíristé Martin Kasík, Adam Stráňavský a Jan Novák. Diváci se mohou těšit na skladby od Chopina, Rachmaninova, Skrjabina či Slavického.

Život dětem je obecně prospěšná společnost, která existuje od roku 2000. Jejím posláním je pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí. Mezi nejznámější projekty patří sbírky Srdíčkové dny a benefice Srdce pro děti.