barbora

Barbora Mališová vystavuje své obrazy ve Viole

Barbora Mališová vystavuje do 2. března své obrazy v Divadle Viola. Pokračuje tak tradice pozoruhodných výstav ve foyer legendárního na Národní třídě v centru Prahy. Obrazy Barbory Mališové jsou inspirovány přírodou – stromy, portréty zvířat a jejich vzájemným prolínáním.

Ostravská rodačka Barbora Mališová (1971) studovala na pražské Akademii výtvarných umění v ateliérech Františka Hodonského a Aleše Veselého a později také na Divadelní fakultě Akademie múzických umění scénografii. Cenné zkušenosti získala na zahraniční stáži v Královské akademii v Haagu. Barbora Mališová s oblibou maluje především zvířata. Jak se píše v katalogu k její předchozí výstavě, pokrývá i malé plátno monumentálním tvarem vzájemně dotýkaných a někde i do sebe vklíněných zvířecích těl, vnořených do trávy, do listí a větví. Výstava obrazů Barbory Mališové je v Divadle Viola přístupná do 2. března v hracích dnech – v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Výstavní činnost v prostoru divadelního baru v předsálí divadla začala v roce 2006 a pokračuje dodnes. Každý měsíc, tedy 10x do roka s výjimkou divadelních prázdnin, jsou ve Viole prezentovány práce zajímavých umělců. „Galerie svým zaměřením nemá ambice se orientovat jedním směrem, ale poskytuje prostor a příležitost nejrůznějším stylům a technikám a není vyhraněna ani žádné věkové kategorii. Výběr autorů a prací je velmi pestrý. Už byly vystavovány obrazy, grafiky, fotografie, ale i keramika, porcelán a textilie. Prostor neumožňuje pouze instalaci v prostoru — tedy umístění plastik,“ vysvětlila Dana Malá, kurátorka výstav v Divadle Viola.