RockOpera

Bára Basiková kmotrou. RockOpera Praha zahájí sezónu 2023/24

Pavla Forest, Viktor Dyk, Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Jiří Zonyga a další hvězdy divadla RockOpera Praha se těší na novou sezónu. Ta začíná už tento čtvrtek 14. září reprízou rockové opery Trója. Novou sezónu v jediném divadle pro rockery pokřtí zpěvačka Bára Basiková.

„Jsme rádi, že se po delší době opět potkáme s Bárou Basikovou. V minulosti nám už křtila knihu Jen pár vět… a v divadle se jí moc líbilo. Pokračujeme tak započaté tradici kmotrů různých významnější událostí našeho divadla. V minulosti se u nás role kmotra už ujali třeba výtvarník David Černý, herečka Jitka Čvačarová nebo režisér Václav Marhoul,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Novinkou Ragnarock se pokusí nahlédnout do vikingské historie.

Jako každou sezónu v posledních letech, čeká RockOperu na silvestra koncertní premiéra nového kusu. Tentokrát se pražská rocková scéna vydá do tajů severské mytologie. 

„Nejnovější operou chceme navázat na spolupráci s norskou produkcí. Vikingové navíc ovlivnili i život tady v Čechách. Vyplenili nás a ukradli nám nějaké poklady. V Ragnarocku se snažíme pochopit, o co jim šlo, jejich mytologii a jak jejich svět vzniknul a jak zaniknul,“ vysvětluje záměr libretistka Pavla Forest.

Spoluautorem scénáře bude také zpěvák a neodmyslitelná součást ansámblu RockOpery Kamil Střihavka. Tvůrci divákům slibující bojové scény a kaskadérské kousky v podání skupiny Burdýři

„Burdýři pod vedením Jakuba Švece, se kterým RockOpera dlouhodobě spolupracuje, patří ke špičce. O čemž vypovídá i velký zájem filmařů a zahraničních produkcí, které je často a rády zvou,“ dodává Pavla Forest.

Další novinkou, kterou pro své fanoušky RockOpera Praha na právě začínající sezónu připravila je inovovaná verze symfonicko-rockového Barda Thödol.

„Bardo Thödol budeme nově uvádět po názvem Kniha mrtvých: Bardo Thödol. Pro nás k zásadní změně dojde i v obsazení. Mytickou operu inspirovanou Tibetskou knihou mrtvých a prací Carla Gustava Junga Duše moderního člověka nově posílí Kamil Střihavka,“ upozorňuje Forest.

Divadelní sezóna 2023/24 nebude v RockOpeře Praha jen ve znamení novinek. Divadlo se také bude loučit. A to hned se dvěma kusy. V programu se letos naposledy objeví absurdně komediální Proces, který adaptuje slavné dílo spisovatele Franze Kafky.