Avengers

AVENGERS: Nejslavnější hrdinové světa přicházejí konečně ve své vlastní komiksové sérii!

Avengers: Poslední návštěva právě vychází a zahajuje tak zbrusu novou éru ve vesmíru nejslavnějšího týmu zachránců světa – v podání oceňovaného Jasona Aarona. Na co těšit se mají nejen příznivci Marvelu.

Avengers: Poslední návštěva je první kniha z nové řady, která by odteď měla vycházet tempem dvě knihy ročně. Postupně se k ní budou přidávat další marvelovské komiksy. Už se chystá Thor a Spider-Man, a pozor – právě také začala vycházet i edice Můj první komiks, která by měla přivádět děti skrz dobrodružné i legrační příběhy superhrdinů ke komiksům a ke čtení vůbec. A začíná jak jinak než Avengery. S nadhledem pojatým převyprávěním velkolepého souboje s Thanosem – Rukavicí nekonečna!

Jak ale vůbec Avengers vznikli? Poprvé se Avengers v komiksu objevili už v roce 1963 jako marvelovská odpověď na DC sérii Justice League. I tady se dali dohromady ti největší hrdinové marvelovského vesmíru: Iron Man, Thor, Hulk a i Ant-Man a Wasp. Pokud se ptáte, kde byl Captain America, tak ten byl ještě stále v ledu – vytáhli ho ovšem už ve čtvrtém čísle a tým byl oficiálně kompletní.

Samozřejmě, že za týmem Avengers stála komiksová ikona Stan Lee. Zajímavé bylo, že členství v Avengers nebylo pevně dané a složení týmu se průběžně měnilo.  Týmem Avengers prošla většina marvelovských hrdinů – a nejen hrdinů. Tým byl proslulý tím, že přijímal do svých řad i napravené padouchy, jako byl třeba Hawkey, Scarlet Witch či Quicksilwer.

V současnosti jsou Avengers základním kamenem marvelovského vesmíru a skrz ně prochází většina zásadních akcí. K tomuto postavení sérii ale dopomohly i filmy, z nichž se rychle staly megahity a epické finále jejich ságy je nyní očekávané s obrovským napětím.

A samozřejmě, komiksy nemůžou zůstat stranou. V Marvelu se odehrál další drobný restart a novou sérii Avengers, začínající opět číslem jedna, dostal do rukou slavný a cenami ověšený Jason Aaron. Ten si získal popularitu jak drsnými kriminálními komiksy jako jsou Skalpy či Southern Bastards, tak svým přístupem k slavným hrdinům, což dokázal na sériích jako je Doctor Strange, Wolverine či Thor. A teď se pustil do celých Avengers.

Jason Aaron postavil tým na největších ikonách. Do středu týmu se vrací Iron Man, Captain America a Thor. A kolem téhle trojice vystavěl Aaron skupinu založenou na známých i neznámých, ale rozhodně fascinujících postavách.

Především je tu Doctor Strange. V týmu prostě musí být expert na magii. Black Panther je, podobně jako Iron Man, odborník na techniku, ale i na způsoby boje. A do třetice se přidává Captain Marvel, která nejen dohlíží na hrozby z vesmíru, ale její přítomnost navíc vyvolává pnutí s Iron Manem, protože jejich společná minulost je přinejmenším hrbolatá. Z „nováčků“ je tu She-Hulk, úspěšná právnička a supersilné monstrum. A tým uzavírá Ghost Rider. Zapomeňte na Nicolase Cage. Robbie Reyes nemá motorku, ale jezdí v hořícím autě, které má v kufru průchod do jiných dimenzí. 

Jak je v Avengers zvykem, i tady hrdinové bojují s protivníky, na které by jeden nestačil. Proti Avengers stojí možná jejich nejsilnější protivníci vůbec – šest set metrů vysocí vesmírní bohové zvaní Nebešťané. A ještě do toho strká své prsty, jak má ostatně ve zvyku, Loki.