Autor Čtyř dohod vydává novou knihu. Nejprve v češtině.

Mexičan Don Miguel Ruiz, autor globálního bestselleru Čtyři dohody, vydává novou knihu pod názvem Toltécké umění života a smrti. Zajímavostí je, že kniha vyjde nejprve česky a až měsíc poté v dalších světových jazycích.

Česká republika tak zažije světovou premiéru. Volbu učinilo nakladatelství HarperCollins. Důvod je prostý: Miguel Ruiz má na českém trhu mimořádné postavení, z velké části díky tomu, že jeho knihu Čtyři dohody, jež shrnuje moudrost starých Toltéků, inscenoval Jaroslav Dušek jako divadelní hru. Ta se hraje už několik let s mimořádným úspěchem, i nyní jsou představení vyprodána na několik měsíců dopředu. Po celém světě se prodalo přes sedm milionů výtisků Čtyř dohod.

Sám Ruiz Českou republiku několikrát navštívil a přednášel zde zájemcům o neošamanismus a spiritualitu. Navštívil i Duškovo představení a Duška prý považuje za svého posla.

Nová kniha, Toltécké umění života a smrti, vychází 16. září. Shrnuje Ruizovu zkušenost, kterou získal v roce 2002, kdy prodělal infarkt a následně se dostal na devět týdnů do kómatu. V něm prý získal zcela osobitý náhled na hmotu a energii. Do češtiny knihu přeložil Kamil Pinta. (dgr)

FOTO – wikipedia.org