Aneta Langerova

Aneta Langerová speciálním hostem Radůzy na Střeleckém ostrově

Aneta Langerová a osobitá písničkářka a umělkyně Radůza vystoupily na jednom pódiu pražského Střeleckého ostrova. Radůza se svým fanouškům předvedla s aktuálním albem Marathon – příběh běžců doplněným o vybrané skladbami z předchozích desek. Aneta Langerová nebyla jediný hostem Radůzy. Během koncertu se na pódiu objevili i další hudební hosté. Zpěvák Jan Unger, známý ze skupiny Zrní, a také britský muzikant žijící v Praze Justin Lavash.

Radůza si svým nezaměnitelným hlasem, poutavou hudbou a emotivní texty vybudovala pozici první dámy českého písničkářství. Její poslední počin v podobě chansonetta Marathon – příběh běžců je toho důkazem, zabývá se silným tématem válek a bolestmi z jejich ztrát a s jeho obsahem se můžete sami naživo seznámit na jejím koncertě v rámci Letňáku – Léta pro Pražany.

Radůza neboli Radka Vranková je česká zpěvačka, multiinstrumentalistka, hudební skladatelka a spisovatelka. V její hudební dráze zanechala výraznou stopu zpěvačka Zuzana Navarová, která ji v roce 1993 objevila a představila širšímu publiku.

Kromě ní a skupiny Nerez si také zahrála či spolupracovala například s kapelami Marsyas, Abraxas, Jablkoň, Cymbelín, zpěvákem Michalem Pavlíčkem či zahraniční hvězdami Mikem Oldfieldem a Suzanne Vega.

Vedle tvorby vlastních písní, komponování vážné a scénické hudby se věnuje i literární činnosti. Na kontě má dvě vydané knihy – pohádku pro děti o Mourince a Lojzíkovi a povídky Čáp nejni kondor a také několik divadelních scénářů.

foto: wikipedia.org