V pražské Malostranské besedě vystavuje své obrazy a grafiky akademický malíř a scénograf Jaroslav Svoboda

Grafik, scénograf a především malíř Jaroslav Svoboda zahájil v pátek 18. září svou komponovanou výstavu Akty – Akvarely.  Vedle volných kreseb a grafik dívčích aktů mohou návštěvníci vidět také abstraktní akvarelové kompozice. Výstava v renesančních věžních prostorách Galerie Malostranské besedy potrvá až do 22. listopadu.  Veřejnosti je výstava přístupna denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin. Vstupné činí: dospělí 100 Kč, důchodci, studenti a ZTP 50 Kč.

Svou tvorbou Jaroslav Svoboda dokazuje, že téma dívčího aktu má nadčasový charakter a pokud je vkusně zpracované, i s neskrývanými odvážnými detaily, tak se stává opravdovým uměleckým zážitkem. Jako v případě tohoto autorského výběru “ říká k výstavě Mgr. Jan Kotalík.

„Kromě malířství a grafiky věnuje rovněž scénografii. Jeho tvorbu tak pravděpodobně zná spousta lidí, aniž by o tom sami věděli. Je totiž autorem scénografií k televizním pořadům jako Zázraky přírody, StarDance, TýTý, Pomozte dětem, Česká Miss, koncert SuperStar v O2 aréně, dále k vánočním koncertům Karla Gotta či Divadlu Semafor a mnoha dalším,“ doplňuje mluvčí výstavy Tomáš Kopečný. 

Jaroslav Svoboda se narodil v roce 1955 v Praze. Je absolventem Akademie výtvarných umění. Jeho díla jsou nedílnou součástí řady tuzemských a zahraničních sbírek.