Do Galerie Malostranská beseda se chystá Trnkova Zahrada 2. V jejím růstu ji lze podpořit v kampani na Startovači

Nová stanoviště, nové exponáty, nové příběhy. To všechno je unikátní interaktivní projekt Trnkova Zahrada 2, který máte jedinečnou možnost podpořit. Na serveru Startovač.cz se rozběhla kampaň, díky níž mohou dárci udělat z Trnkovy Zahrady 2 ještě krásnější a hravější místo nejen pro děti. Trnkova Zahrada 2 je projekt na pomezí výstavy, divadelního představení a animovaného filmu. Oživuje známou dětskou knihu Jiřího Trnky a přinášet tak dětem atraktivní možnost rozvíjet fantazii. Naživo Zahradu 2 můžete zažít od 15. února do 15. května v pražské Malostranské besedě.

„Trnkova Zahrada 2 je unikátní projekt, který by se těžko s čímkoli srovnával. Chtěli bychom, aby si každý návštěvník Zahradu maximálně užil a protože víme, že každého baví něco jiného a našich nápadu je mnoho, stále na ní pracujeme, vylepšujeme ji a vytváříme nové atrakce. A právě proto se obracíme na všechny lidi, které Trnkova Zahrada 2 zaujala, aby nám pomohli naše plány realizovat a udělat z ní tak místo s nepřeberným množstvím zákoutí, objektů, her… zkrátka aby Zahrada rostla a kvetla,“ říká autor projektu Zahrada 2 Matyáš Trnka.

Cílovou částkou je 200 000 Kč a na její získání mají autoři ještě přibližně 50 dní. Pro všechny přispěvatele je jako poděkování připravena zajímavá nabídka odměn. „Za jakoukoli podporu jsme samozřejmě rádi a velmi si ji vážíme. Sestavili jsme proto balíček odměn, které snad lidi potěší a motivují. Kromě samolepek, placek, knih či vstupenek mezi nimi najdete třeba i sběratelský unikát – Trnkovy grafiky,“ doplňuje Matyáš Trnka. Trnkova Zahrada 2 vznikla za podpory Plzně 2015, Evropského hlavního města kultury. Zde měl projekt také v lednu 2015 svou premiéru, v létě potom navštívil také galerii Sladovna v Písku Výstava klade důraz na interaktivitu, atraktivitu a akci s řadou animací a zvukových efektů. Je určena pro děti od 4 do 13 let, rodiny, školy a školky. Od půlky února se přesouvá do podkrovní Galerie Malostranské besedy.

„Trnkova Zahrada každého upoutá svou poetikou a výtvarnou kvalitou. Stejná bude i připravovaná výstava, která si tyto atributy zachovává, avšak díky moderním technologiím nabízí i zajímavou interaktivní zábavu pro děti. Jsme rádi, že se výstava realizuje v našem galerijním podkroví. Půdní prostory tvoří vlastně samy o sobě tajemné místo, a proto do nich expozice krásně zapadne,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy

Více informací naleznete na stránkách www.zahrada2.czhttps://www.startovac.cz/projekty/trnkova-zahrada-2/