11:55

Originální soubor 11:55 zkoumá fenomén komunikace

Originální soubor 11:55 má za sebou premiéru nové experimentální hry Já v žádném případě netvrdím, že jsem bůh, kterou uvedla včera na Jatkách78. Autorská inscenace zkoumá fenomén komunikace. Divadelní svět se zde prolíná s běžným životem, ve snaze dorozumět se a porozumět si. 

Po spolupráci s několika významnými divadelními režiséry dnešní doby se soubor 11:55 rozhodl pro netradiční krok, kterým je samostatný autorský projekt vznikající bez výrazné režisérské osobnosti. Všichni zúčastnění stejnou měrou participují na režijní složce inscenace, čímž uvádějí v pohyb vlastní kreativitu. Vzniklá inscenace tak osobitým způsobem odhaluje umělecký jazyk souboru 11:55.

Pět herců-režisérů vytvořilo inscenaci, která je vlastně bizarní studií sociální komunikace na jevišti i mimo něj. Hranice mezi životem a divadlem postupně mizí, protože divadlo je svět. Tvůrci zkoumají, co je realita a co je jen hra, zda si skutečně nerozumíme nebo to jen předstíráme. Vyzývají diváky, aby naslouchali a zkusili porozumět, pokud to dokážou.