Zimní Dyzajn market u Národního prověří dětskou kreativitu

Organizátoři Dyzajn marketu Zima si pro své nejmenší návštěvníky opět připravili kreativní zónu nejen pro děti plnou zajímavých workshopů a kreativních dílen. Dyzajn market je o kreativitě. Proto chtějí ji organizátoři rozvíjet i u našich nejmenších návštěvníků.  Cílem Dyzajn marketu Zima je, aby se na piazzetě Národního divadla cítili dobře a pohodlně jak děti, tak rodiče a mohli si tak celou akci užít podle svého. Při přichystaných workshopech se naučí plno nových věcí a navíc si návštěvou Dyzajn marketu Zima zkrátí čekání na Ježíška.

V  sobotu 12.12 se v dětské zóně uskuteční workshop s Ponrepo dětem se svým Lunaparkem filmových vynálezů. Děti si vyrobí vlastní film a rodiče si budou moci koupit předplatné do kina. Během workshopu s jazykovou školou Keytone si děti vlastními zážitky rozšíří svou anglickou slovní zásobu o pár nových slovíček. Filozofií jazykové školy Keytone je, že dítě má v sobě zvědavost, která je motivací k učení nových věcí. Využívají k tomu všechny své smysly – čich, hmat, chuť a sluch. Učí se vlastními zážitky- stejným způsobem se naučily svůj rodný jazyk. S úspěšným crowfundigovým projektem Ypsilonie – cesta do vyjmenované země, se děti formou hry naučí i vyjmenovaná slova. „Ypsilone je zábavná desková hra. A taky země, fiktivní svět, který je vybudován pomocí slov vyjmenovaných a jim příbuzných. Hráč, který do země vstoupí, se pohybuje mezi těmito slovy velmi přirozeně. Dá si smažený sýr v hostinci U Syna Přemyslova, musí projít babykovým lesem do bylinářství v Nezamyslicích a vyhrává ten, kdo dojde nejdřív pro třpytivý poklad,“ říká Barbora Mazůrková, autorka hry.

V neděli 13.12  se rodiče a děti mohou těšit na animační workshop s Aeroškolou, Unlimited design – o tom též větičku a Ypsilonií.

O týden později si nejmenší návštěvník zkrátí čekání na Ježíška při kreativní dílně s Papírnou,Ypsilonií a možná ještě jedním překvapením v odpoledních hodinách. V rámci doprovodného kulturního programu se návštěvníci mohou těšit na  představení pro děti i dospělé divadelních spolků Kaká, Toy machine a Damúza.

Pohádky divadélka Kaká jsou interaktivní, plné písniček a loutek navržených a vyrobených profesionálními scénografy. V představeních divadelního spolku Toy machine se budou před zraky náštěvníků rozehrávat obyčejné předměty denní potřeby.  Divadlo Damůza si připravilo  drobnou loutkovou pohádku vyznačující se precizním provedením, minimálním obsazením, autorským přístupem k loutkám a výtvarné stránce představení a důrazem na poselství silného příběhu. V neděli 20.12 navíc vystoupí i Dětská opera Praha.

Třídenní Dyzajn market Zima se uskuteční na piazzetě Národního Divadla 12. – 13. a 20. prosince 2015 od 10:00 do 19:00.  Akce je zdarma, bezbariérová a dog-friendly.

Server Kulturní novinky.cz je mediálním partnerem projektu Dyzajn market.