zimní

Zimní Dyzajn market ve znamení setkání tvůrců z pěti evropských zemí

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik “poprvé”. Poprvé se bude konat o dvou prosincových víkendech. A poprvé na Náměstí Václava Havla, jak byla nedávno přejmenována Piazzeta Národního divadla. Také letošní zimní Dyzajn market bude důkazem toho, že tato unikátní akce nemá nouzi o šikovné tvůrce, umělce i designéry, kdy jejich počet převyšuje kapacitu místa konání. Proto pořadatelé volili letos termíny dva. Představeno bude téměř 300 tvůrců, celkem z 5 evropských zemí – Česka, Slovenska, Německa, Anglie a Maďarska.Předvánoční atmosféru dotvoří i zajímavý doprovodný program. Zhlédnout budete moci divadelní představení nejen pro děti, hudební vystoupení sólistů, koncerty kapel, autorská čtení i tajemnou performace Dariny Alster.

Z Maďarska na zimní Dyzajn market poprvé zavítá značka SCHALLESZTER se svými batohy a ilustracemi, z Německa značka KERBHOLZ s hodinkami a brýlemi. Značka LOUIE s krásnými smaltovanými hrníčky s nejlepšími souslovími, co znáte i neznáte, a VONAI s přírodní kosmetikou ze Slovenska. Poprvé se zúčastní i značka Joli Joli z Anglie. Nejvíce tvůrců je však z Čech a Moravy. Na každé akci je zhruba polovina stálých účastníků, kteří vozí vždy nejnovější kousky své tvorby. Čtvrtina účastnících se dyzajnérů je občasných a čtvrtina zcela nových. Těšit se můžeme na originální tvorbu v různých cenových relacích, takže si dárky na Dyzajn marketu zima vybere úplně každý. Přidaná hodnota je ta, že jde téměř vždy o originální kusy, ručně vyráběné, kdy navíc při jejich koupi přijde zákazník často do kontaktu přímo s tvůrcem daného produktu.

Poprvé se Dyzajn marketu zúčastní značka Bored Mama, což je projekt “jedné znuděné mámy”, která navrhuje a v malých sériích vyrábí doplňky do bytu od lampiček po zrcadla. Dalším nováčkem jsou designové batohy We are able.

Ze stálic se zúčastní návrhářka Black Mountain, další zajímavé stálice, jejichž vývoj stojí za každodyzajnové sledování jsou návrhářky Oneday, které, po účasti na Designbloku, je možné opět potkat na Dyzajn market. O Vánocích se již pravidelně účastní také nejvíce značek s porcelánem. Pozornost si zaslouží třeba Studio Malíská, které během roku představilo několik novinek v čele s kolekcí šperků Paměť krajiny a kobaltovým nádobím.

A kdo chce mít dyzajnový i stromeček, určitě může zavítat ke značkám Nalejto, Magaela nebo Malé ilustrace, tyto značky totiž tvoří kromě jiného i vánoční ozdoby, jmenovky na dárky nebo přáníčka.

Vánoce jsou i o pomoci druhým a ani Dyzajn market nechce zůstat pozadu, účastnit se bude několik neziskových projektů: Cesta domů, Ponožky od babičky, CharityGums, Funky Dog Bow Tie a Světluška. Ale také workshopový stánek Marianne bydlení, kde se budou skládat origami jeřábi a rovnou zdobit stromek splněných přání pro SOS dětské vesničky v Praze.

A je-li vám to všechno málo, nebo se chcete na chvíli ohřát, stavte se v design shopu Dyzajnoff, kousek od Náměstí Václava Havla, naproti jeho knihovně v Ostrovní 20. Otevřeno bude celý prosinec denně od 11:00 do 20:00 hodin a najdete zde dalších 100 dyzajnových značek i dárkové poukázky, pokud raději necháváte výběr na obdarovaném.

www.facebook.com/dyzajnmarket