Září v klášterech

Rádi byste se s letošními prázdninami rozloučili opravdu nevšedním zážitkem? Vypravte se v sobotu 2. září do areálu unikátního trojklášteří v historickém centru Českého Krumlova na akci Konec prázdnin v klášteře! Na klášterním dvoře se při této příležitosti od 10 do 18 hod. otevře mnoho řemeslných dílen, ve kterých se můžete od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky naučit dovednostem našich předků a vlastnoručně vytvořit tradiční řemeslný výrobek. Řemesla na klášterním dvoře zaručeně baví děti i dospělé. Na nádvoří klarisek v 15 hod. všem, kdo mají rádi veselé pohádky, zahraje Divadlo NAVĚTVI o dvou malých domácích skřítcích a jejich velkém dobrodružství Kouzla skřítků. Vstup na představení je zdarma.

Každoroční oblíbená celonárodní akce Dny evropského dědictví v Klášterech Český Krumlov 9. září nabídne veřejnosti volně přístupný přednáškový cyklus a komentované prohlídky s renomovanými českými odborníky.

Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově tradičně patřit oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. Během Svatováclavské slavnosti bude 29. a 30. září rušno také v českokrumlovských klášterech – přímo na klášterním dvoře se bude tančit! V pátek i v sobotu tady vystoupí účastníci Mezinárodního folklórního festivalu. V Kavárničce U klarisek budou od 28. září do 1. října k ochutnání neodolatelné domácí dobroty ze švestek – švestkové knedlíky, koláče, povidlové buchty, švestkové pivo…. Procházka řemeslnou uličkou v Klášteře klarisek 30. září láká ukázkami tradičních řemesel s možností výroby vlastního kousku. Od 15 hod. si Českokrumlovská scéna připravila pro děti i dospělé čtyři pohádky z Fimfára Jana Wericha. Vstup na představení je zdarma. V 18 hod. se uskuteční slavnostní dernisáž úspěšné výstavy známé české malířky a herečky Emmy Srncové EMMA 75. Poslední příležitost zhlédnout v českokrumlovských klášterech svět očima Emmy se naskytne od 19 do 23 hod. v rámci Noci otevřených muzeí a galerií. Vstup je zdarma.

Další informace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov a na www.klasteryck.cz