Kvadru

Zaplať kolik chceš a podpoř obecně prospěšnou společnost Kvadru

V sobotu 17. září od 14:00 do 20:00 hodin v prostorách pražského klubu Cross v rámci akce „Zažít město jinak“ charitativní akce ve prospěch organizace Kvadru, o.p.s. Neziskovou organizaci, kterou založila na podzim roku 2009 skupina mladých kvadruplegiků a jejich kamarádů s cílem pomoci svými radami a konkrétními zkušenostmi dalším lidem v podobné situaci a dodnes úspěšně pomáhají osobám postiženým kvadruplegií z celého Česka.

Po úspěšných dvou ročnících charitativní akce pro Kvadru o.p.s. nasbírali několik zkušeností a zpětných vazeb a vytvořili si nové vize a cíle.  V první řadě  informovat o akci širokou veřejnost, nahlédnout do tematické problematiky a možnost pomoci.

Po celý rok skladují, sbírají a vyrábí nejen obnošené oblečení, ale také boty a šperky. V rámci akce je poté prodávají, a to formou charitativního second-handu. Během akce dojde i na kulturně – společenský program při kterém si každý přijde na své. Dojde na sítotisk, výklad karet, navlékání korálků, body-painting, nebo malovaní  vlastního portrétu od karikaturisty.

Účastníci jsou informováni, že výdělek putuje pro neziskovou organizaci Kvadru (https://www.kvadru.cz/), která nakupuje nové přístroje, aby si každý, kdo prodělal vážný úraz, měl možnost vyzkoušet a půjčit zařízení, které by mu pomohlo k soběstačnosti.