Paco de Lucía

Vzpomínka na Paca de Lucía a a cappella hity rozezní Malostranskou besedu v závěru února

V závěru února čeká Malostranskou besedu nabitý program. Nejdříve zde v neděli 26. února proběhne Flamenkový koncert k poctě Paca de Lucía, vynikajícího kytarového virtuóza a dle mnoha odborníků nejlepšího kytarového interpreta flamenka všech dob. V pondělí 27. února bude následovat další z večerů divadelní improvizace Improliga a celý měsíc zakončí koncert oblíbené slovenské a cappella formace Fragile. 

Před třemi lety opustil flamenkový svět legendární kytarista a skladatel Paco de Lucía. Flamenkový koncert v Malostranské besedě bude tedy vzpomínkovou akcí na Paco de Lucía, která měla zásadní vliv na celý flamenkový žánr a mnohým lidem k němu také ukázala cestu. Během večera uslyšíme našeho nejlepšího flamenkového kytaristu Morenita de Triana, který si přizval několik dalších významných hostů. V repertoáru nebudou chybět slavné skladby Paco de Lucía a v rámci koncertu proběhne rovněž projekce z Pacova života a jeho tvorby.

Následující den se prostory klubu Malostranské besedy promění v divadelní bojiště. Konat se bude další zápas Improligy. Zápasy v divadelní improvizaci jsou v podstatě divadelním představením inspirovaným světem sportu. Jejich cílem však není porazit soupeře, ale naopak s ním vytvářet plynulou hru plnou kvalitních improvizací a zábavou pro diváky. I oni se stávají součástí jednotlivých zápasů. Jednak vytváří jednotlivá témata, ale také spolurozhodují o výsledku svým hlasováním. Večer startuje ve 20 hodin.

Poslední únorový večer bude patřit vokální skupině Fragile, ve které působí i známá slovenská herečka Soňa Norisová. Fragile se k nám vrací po roce, kdy u nás hráli poprvé, a rovnou zde pokřtí novou desku Fragile Queen Symphony 2, která ve spolupráci s rockovou skupinou a symfonickým orchestrem zpracovává v netradičních aranžmá kultovní písně legendárních Queen. Kmotrem bude bývalý asistent Freddie Mecury pan Peter Freestone. Kdo chce přijít, lístky pořídí v předprodeji za 250 Kč, na místě za 300 Kč.

foto: wikipedia.org