Vlasta Redl

Moravský písničkář Vlasta Redl zahraje v pražské Malostranské besedě

V úterý 22. listopadu vystoupí v pražské Malostranské besedě známý moravský písničkář Vlasta Redl. Po loňském úspěšném jarním turné s Hradišťanem se nyní vydává na podzimní šňůru samostatných folkových recitálů. Těšit se můžete na komornější repertoár s decentním hudebním doprovodem. Koncert startuje ve 20,30 hodin.Jarní turné s Hradišťanem slavilo u fanoušků velký úspěch. Zájem a ohlasy dosáhly až takových rozměrů, že se Vlasta Redl rozhodl během listopadu a prosince zrealizovat další sérii koncertů. Nyní v podobě samostatných recitálů, kde stráví podstatnou část vystoupení na jevišti sám nebo jen s decentním doprovodem svých spoluhráčů z kapely – v komorní sestavě bez baskytary a bicích.

Vlasta Redl je moravský zpěvák, textař, skladatel a multiinstrumentalista. Ve své tvorbě dokázal jedinečně skloubit rock, bigbít, folk i lidovou hudbu. Má na kontě čtyři sólová alba. V minulosti vystupoval s kapelou AG Flek, Fleret, s písničkářem Slávkem Janouškem či Jaroslavem Lenkem. Rovněž se věnuje tvorbě scénické hudby a produkci, podílel se na téměř 60 albech.

V rámci celého konceptu připravovaných recitálů hudební program sestává spíše z písní tichých, na které se běžně na rušných festivalech či ve velkých klubech nedostane. V menších sálech naopak vyniknou a podpoří komorní atmosféru. Nenechte si tuto ojedinělou záležitost ujít.