Tituly nakladatelství Argo vloni mezi největšími bestsellery

Do žebříčku nejprodávanějších knih podle SČKN se dostaly hned tři z nich. Čtenářsky nejúspěšnější byla novinka Umberta Eca Nulté číslo, která se od vydání 1. října 2015 do konce roku dočkala hned tří dotisků. Vzhledem k obtížnosti tématu bylo nečekané umístění románu Katji Kettu Porodní bába, silně spjatého s finskými dějinami a prostředím.  Třetím titulem v žebříčku nejprodávanějších knih roku 2015 jsou Řeky Londýna Bena Aaronovitche. V nejbližší době vyjde jejich pokračování Šepot podzemí.

Úspěšným titulem se ukázala kniha Alice Horáčkové Vladimíra Čerepková, beatnická femme fatale, která vyšla na podzim 2014. V loňském roce se dostala do nejužší nominace na cenu Magnesia Litera, objevila se i ve finálové nominaci na Cenu Josefa Škvoreckého.

Viktor Janiš obdržel Tvůrčí prémii za překlad románu Michela Fabera Kvítek Karmínový a bílý. Prémii udílí Obec překladatelů v rámci Jungmannovy ceny.

Nulté číslo Umberta Eca se umístilo v první desítce prestižní ankety Lidových novin.

Nejúspěšnější knihou pro děti a mládež byly Škvíry autorky Marky Míkové a ilustrátorky Terezy Sčerbové – text byl nominován na cenu Magnesia Litera, ilustrace byly oceněny Zlatou stuhou.