Terčino milé údolí

Terčino milé údolí Jana Spáleného & ASPM se ve čtvrtek večer vrátí do Malostranské besedy

V pražské Malostranské besedě zahraje ve čtvrtek 9. února Jan Spálený se svou kapelou ASPM. Pětice muzikantů se divákům představí se svým jazz & bluesovým repertoárem mapujícím celou jejich třiatřicetiletou hudební kariéru. Večer startuje od 20, 30 hodin.

Hřídelí ASPM je Jan Spálený, muzikant a vypravěč, který je autorem většiny písní, zpěvákem i hráčem na kornet a piano. Každý člen ASPM je však svébytnou osobností, jejíž význam přesahuje nejen ASPM, ale i příslušný hudební klokot v této zemi.

Jan Spálený je legendární skladatel, zpěvák, textař a multiinstrumentalista. V roce 1984 spolu s Petrem Kalandrou založil Amatérské sdružení profesionálních muzikantů, se kterým vystupuje dodnes. Současnou sestavu tvoří baskytarista a tubista Filip Spálený, trumpetista Michal Gera, vibrafonista a hráč na marimbu Radek Krampl a bubeník Filip Jeníček. ASPM v této podobě vydalo šest studiových alb, z nichž dvě (…až srdce usedá a Má vina) byla oceněna cenou akademie populární hudby Anděl.

V loňském roce Jan Spálený vydal živé album Terčino milé údolí, které zaznamenává koncert Tria Jana Spáleného na tvrzi Cuknštejn v Terčině údolí u Nových Hradů v jižních Čechách. Obsahuje jeho nejoblíbenější skladby, které jsou zajímavým průřezem celé třiatřicetileté existence kapely. Právě na tomto základě bude stavět i program koncertu čtvrtečního koncertu v Malostranské besedě.