Stafford Grammar School Concert Band

V Praze vystoupí prestižní školní sbor Stafford Grammar School Concert Band

Na pražský Střelecký ostrov dorazí prestižní školní orchestr z Velké Británie. Stafford Grammar School Concert Band, který má na kontě již několik evropských turné i účast ve významných hudebních soutěžích, se Praze představí výběrem klasických a filmových melodií. Koncert proběhne dnes od 17 hodin.

Stafford Grammar School Concert Band tvoří hráči ve věku 11 až 18 let a je jedním z nejprestižnějších mládežnických hudebních těles ve Staffordshire. Již čtyřikrát absolvovali turné po Evropě a není divu, že se v roce 2015 dostali do finále dvou prestižních hudebních soutěží. Pod vedením Gavina Lamplougha v rámci Letňáku – Léta pro Pražany předvedou skladby klasické i známé melodie z filmů.

Kapela Stafford Grammar School Concert Band má 50 členů a hraje ročně okolo 10 koncertů. Vystupují zde jak muzikanti, kteří reprezentují Velkou Británii v národních orchestrech a jsou žáky nejprestižnějších hudebních škol, tak i začátečníci s pouze několika měsíčními zkušenostmi. Jejich působení není omezeno jen hranicemi Velké Británie, ale již mají za sebou koncertní zkušenosti z hraní například ve Francii, Itálii či Španělsku.