Kapela Hodiny

Skupina Hodiny zahraje před Vánoci v pražském klubu Futurum

Skupina Hodiny o sobě opět dává výrazně slyšet. Tahle pražská poprocková partička, která se před dvěma lety vyšvihla na příčky hitparád skladbou Stmívání, chystá na začátek prosince pro své fanoušky vánoční a zároveň jediný letošní koncert v Praze. Vystoupení se uskuteční v úterý 4. prosince od 19 hodin ve smíchovském hudebním klubu Futurum. Na předposlední listopadový víkend pak kapela přichystala pro fanoušky velký Black Friday na své skupinovém eshopu.

„Ať chceme nebo ne Vánoce se nezadržitelně blíží. A my si chceme své fanoušky hýčkat nejen na koncertech, ale také mimo ně. Proto jsme se rozhodli jim udělat radost a připravit Black Friday na našem eshopu. Každý správný Hodinář si přijde na své. Registrovaní členové se mohou těšit na opravdu zajímavé nabídky. S těmi, kteří se nebudou chtít registrovat, se též určitě na všem dohodneme k jejich spokojenosti, láká frontman skupiny Hodiny Tomáš Sehnal.

Každou hudební formaci nejvíce naplňuje účinkování na koncertních pódiích. Ani Hodiny nejsou výjimkou. Proto i na sklonku roku stále naplno brázdí štace po celé republice. Například na začátku listopadu zahrála skupina Hodiny ve prospěch Centra sociálních služeb v Tloskově. V prosinci má naplánované vystoupení v Hněvotíně, Karlových Varech, Vsetíně a hlavně v Praze. 

„Uvědomujeme si, že jsme letos naše fanoušky v Praze poněkud zanedbávali. Proto jsme se rozhodli završit koncertní rok právě v Praze. Máme za sebou úspěšný rok, během kterého jsme si už nadělili řadu dárků v podobě nového singlu „Nebudu v koutě stát“ a spousty krásných vystoupení po celé České republice. A teď nazrál čas odměnit i naše pražské publikum. A není snad příhodnější příležitosti tak učinit, než jsou právě Vánoce,“ říká leadvocal skupiny Hodiny Tomáš Sehnal.

Na vánočním mejdanu s Hodinami nebude panovat jen předvánoční atmosféra. Slavit se bude i úspěch, kterého na sociální síti YouTube dosáhla debutová píseň Stmívání. V uplynulých dnech se totiž přehoupla přes metu dvou milionů zhlédnutí. Skupina Hodiny samozřejmě svému pražskému publiku předvede koncertní podobu novinkového singlu „Nebudu v koutě stát“, který spatřil světlo světa letos v létě a ihned po vydání se držela na předních příčkách v řadě českých rozhlasových hitparádách.

„Jsme rádi, že se náš nový singl Nebudu v koutě stát posluchačům libí. Pro nás je to osobní záležitost, protože tu skladbu napsal sám život. Stačilo jen najít správná slova, noty a akordy. Skladba je o tom, že ani my v kapele, ani naši známí a přátelé nejsme žádní zajíci, máme něco odžito, jen ne vždycky je to tak, jak se zdá navenek. Zatímco si myslíte, že lidé okolo vás žijí životy podle svých představ, ve skutečnosti se možná plácají v síti neproměněných šancí, nevyplněných snů a strachu zkusit něco, co dřív tak moc chtěli. Moc bychom si přáli, kdyby píseň byla jakousi pobídkou pro všechny, kterým běží čas a nemohou se rozhodnout, jak s ním naložit. O tom, že nikdy není pozdě, vždycky je důvod to zkusit a netrápit se tím, co bylo,“ popisuje zpěvák Tomáš Sehnal.